Generated by IJG JPEG Library

Nuk është hera e parë në këto vitet e fundit që tifozët e skuadrave angleze edhe ato rë rangjeve më të ulëta që bëjnë “kaos” nëpër rrugët e qyteteve pas rezultateve të dobëta të skuadrave të tyre dhe përleshjeve në mes tifzëve dhe policisë.

Një e tillë ndodhi të shtunën menjëherë pas ndeshjes West Ham-Middlesbrough e cila përfundoi 1-1. Skuadra londineze i ka punët shumë keq këtë stinor pasi ka vetëm 4 pikë nga shtatë ndeshje dhe është në zonën e kuqe.

Tifozët vendas sulmuan ata mysafirë afër stadiumit Olimpik, dhe përleshja në mes tyre e më pas edhe policisë, pati shumë të lënduar, raporton Sky Sports.

Muajin e kaluar pikërisht policia vendore ka kap shjetë persona “huliganë” dhe së bashku me kryesinë e klubit i kanë larguar përfundimisht nga ndeshjet e West Ham që atë takim e kishte humbur nga Watford 4-2.

Artikulli paraprakKu jeni nis ooo gjyqtarë? Në ndeshje pa paisje dhe gjënë kryesore të referimit!!!
Artikulli tjetërPepe në Milan gjatë verës së ardhshme?