Me trofeun numër 12-të në Champions League, Real Madrid ka vulosur edhe numrin 500 jubilar të golave të shënuar në Champions League, duke lënë prapa Barcelonën me 459 dhe Bayern Munchen me 415 gola të shënuar.

Duhet theksuar se këtë numër të jashtëzakonshëm të golave të shënuar në Champions League Real Madrid e arriti sonte në finalen e Kardifit pasi mposhti Juventusin 4:1./Korneri.net.

Artikulli paraprakMbretërit nuk lëkunden nga froni, “Zonja e Vjetër” sërish dështon në aktin final
Artikulli tjetërNotat e lojtarëve: C.Ronaldo fantastik