Kohëve të fundit nëpër mediat britanike ka qarkulluar lajmi se sulmuesi francez Olivier Giroud, mund të largohet nga Arsenali nëse jo gjatë dimrit, atëher sigurtë gjatë verës.

Reprezntuesi i “trekolorëve” edhe njëherë tjetër e shpëtoi trajnerin Arsene Wenger, sidomos nga humbja prej atij që më së paku do të dëshiorote, Jose Mourinho dhe Man.United.

Giroud shënoi golin e barazimit në minutën e 89’ por nuk ia gëzua fare golit, dhe mediat në Angli e konsideruar si të qëllimtë nga vet lojtari si shenjë proteste për trajnerin e tij që nuk po i beson sa duhet, pasi edhe këtë herë e nisi ndeshjen nga stoli.

 

 

 

Artikulli paraprakPërshëndetje e obligueshme por…
Artikulli tjetërI madhi Toure shënoi dy herë, Liverpool ndalet