Kampioni evropain Real Madrid dhe fituesi i Europa League Manchester United, të martën mbrëma do të kërkojnë trofeun e parë për stinorin e ri, pasi kërkojnë triumfin në Superkupën e Evropës. Ndeshja zhvillohet në stadiumin Fillip II Arena në Shkup, port ë dyja skuadrat do të kenë një problem të madh…nxehtësinë, shkruan Korneri.net.

Gjatë ditës sipas meterologëve në kryeqytetin maqedonas do të jetë temperature maksimale deri në 41C, kurse në orët e mbrëmjes temperature nuk do të jetë më e ulët se 28-29C.
Ky do të jetë një problem mjaftë i madh për lojtarët pasi të dyja taboret e kanë dhënë deklaratat e tyre pikërisht për këtë çështje pasi mund t’iu sjell telashe lojtarëve në fushën e blertë. /Korneri.net

Artikulli paraprakE bujshme/ Pronarët e Interit blejnë Serie A
Artikulli tjetërNuk jemi Barcelonë! Nuk e shesim ne Ronaldon