Stafi mjekësorë i kombëtares së Kroacisë kishin konstatuar se Marko Pjaca nuk është në gjendje ta ndihmojë ekipin për takimin ndaj Kosovës pasi ishte i lënduar, mirëpo me tu kthyer në Torino, Pjaca pas kontrolleve mjekësore nga mjekët e Juventus, u konstatua se gjithcka është në rregull me mesfushorin dhe ai nuk është i lënduar.

Artikulli paraprak“Torcida”, tashmë rrugës drejt Shkodrës
Artikulli tjetër“Bordi i bordeve” dhe “Intelektualët” gati për ndeshjen