Me fitoren në derbin e madh italian kundër Inter 3:2, Juventus mbeti në lojë për t’u kualifikuar në Champions League.

Përveç pesë golave, spektatorët panë edhe një pamje të pazakontë. Ndërsa Andrea Pirlo e zëvendësoi në minutën e 70 të ndeshjes Cristiano Ronaldon, ai nuk u nërvozua si zakonisht, por përkundrazi, portugezi me buzëqeshje e përshëndeti Alvaro Moratan që hyri në lojë, përcjell Korneri.net

Pirlo: Ronaldo ishte i lumtur që ishte jashtë për herë të parë

“Mendoj se kjo ishte hera e parë që ai ishte i lumtur që u zëvendësua. Ne kishim një lojtar më pak dhe ai po ndiqte hijet. Ai ishte i lumtur dhe i qeshur në dhomën e zhveshjes,” tha Pirlo.

Trajneri i Juventusit është nën një presion të madh dhe shumë besojnë se sezoni i tij i parë i trajnerit do të jetë i fundit, të paktën në stolin e Juventusit.

“Nuk kam menduar për të ardhmen, vetëm për lojën ndaj Interit. Ne do të flasim për të ardhmen më vonë,” u përgjigj ai misteriozisht.

Lamë shumë pikë në ndeshjet “e lehta”

“Ne duhet të kishim këtë vendosmëri dhe dëshirë për çdo top në ndeshjet e tjera, kështu që tani nuk do të luftonim për një vend në katër të parët. Ne bëmë shumë gabime në lojëra që dukeshin të lehta në letër,” shpjegoi Pirlo thelbin e problemit këtë sezon të vështirë.

“Djemtë kanë treguar se çfarë mund të bëjnë në lojëra të mëdha. Ky grup mund të japë shumë më tepër, ne gjithashtu kemi shumë lojtarë të rinj, por të luash për Juventusin mbart më shumë përgjegjësi dhe atyre u duhet kohë për t’u rregulluar. Ne nuk duhet të kishim lënë kaq shumë pikë, por ky është një ekip i mirë që ka vende për të përparuar, ”përfundoi Pirlo. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here