Mesfushori italian, Andrea Pirlo, ka thurur elozhe për trajnerin e skuadrës së Chelsea, Antonio Conte.

Ish mesfushori i ekipit të Milanit tha se Conten, se ai është gjeni dhe trajneri më i mirë në botë.

Pirlo tregoi se si Conte punon çdo moment për të përmirësuar skuadrën dhe merret edhe me detajet më të vogla.

“Conte për mua është trajneri më i mirë në botë, sepse ai është gjeni. Ai punon çdo ditë, çdo moment për futbollin, për skuadrën, merret me detajet më të vogla në fushë dhe jashtë saj”, u shpreh Pirlo për Omnisport.

Artikulli paraprakDe Biasi i “shpall luftë” Italisë: Të japim 150% nga vetja….
Artikulli tjetërJu kujtohet Essien? Edhe zyrtarisht ganezi ka befasuar me skuadrën e re….