Trajneri i Interit, Stefano Pioli, nuk është i kënaqur nga kontributi i disa futbollistëve aktual të skuadrës dhe në janar dukët se do të ketë disa largime nga ekipi.

Sipas mediave italiane, Pioli nuk do që të mbesin në skuadër Banega dhe Melo, kursr në listë janë edhe Santon.

Gjiashtu bëhet e ditur se Pioli ka të gatshme listën e lojtarëve që i dëshiron gjatë dimrit, por kjo listë akoma nuk është zbuluar në emra konkret.

Artikulli paraprakPas 30 vjetësh kundër Realit
Artikulli tjetërMediat italiane: “Gabigol” refuzon skuadrën spanjolle, dëshiron rikthimin në vendlindje