Reali vazhdon të fitojë.

Këtë herë kampioni actual mposhti Mallorcan me rezu;tat 4:1, ndaj një kundërshtari që nuk ka mbrojtje fare, sepse golat që i pranoi, ishin të pabesueshëm dhe atë të lehtë të pranuar, shkruan Korneri.net

Pas një rasti super të mirë që pati me të nis ndeshja, Vedat Muriqi e përmirsoi vetën, duke shënuar pak më vonë me kokë, dhe për t’i dhënë epërsinë Mallorcas, që më pas u deklasua.

Së pari Federico Valverde e barazoi rezultatin, për ta kaluar Realin për herë të parë në epërsi Vinicius Junior. Më pas shoë i Rodrygo që e kaloi tërës kuadrën e Mallorcas për të sëhnuar golin e tretë, kurse i katërti çuditërisht pranohet nga VAR, pasi u pa qartë se Antonio Rudiger ishte në pozicion jashtë loje.

Reali shënoi fitoren e pestë rresht nga po aq ndeshje, dhe kryeson me pikët m aksimale 15, dy më shumë se Barcelona. /Korneri.net

Artikulli paraprakAtalanta ndalet nga rivali të cilin nuk e mposht as pas 31 vitesh
Artikulli tjetërDrita mposhti Ballkanin në Drenas