Egzon Krasniqi i thotë po Lirisë.

Të marten është arritur marrëveshja ndërmjet Egzon Krasniqit e KF Liria. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori prizrenasve, Erxhan Dana.
Krasniqi, është prurja më e bujshme në këtë afat kalimtar te bardhezinjtë.


Ai, është ndër sulmuesit më të mirë të krahut në futbollin kosovar, që do të përmbushë sulmin e Lirisë, dhe këto janë fjalëtbe tij të para.


‘Jam i lumtur për marrëveshjen.Me ndihmën e zotit dhe gjithë neve në klub, do të arrijmë të rikthehemi në elitë, aty ku Liria e ka vendin’, ka thënë Krasniqi pas arritjes së marrëveshjes.
Zyrtarizimi pritet të bëhet, ditët në vijim. Ai, stinorin e fundit ishte pjesë e Llapit.

Artikulli paraprakKoeman mund të jetë vendim edhe më i keq për Barcelonan, Setien ka bilanc më të mirë se krejt puna e holandezit
Artikulli tjetërMirel Josa qenka ende te Prishtina!!!