Baskebollistja e Penti Prishtinës, Arbnore Përquku, e ka fituar çmimin e MVP-së së finales së femrave, pasi që ishte larg basketbollistja më e mirë.

Theksojmë edhe njëherë se Penti Prishtina u shpall fitues i Kupës së Kosovës në basketboll, pasi mposhti Penzen me rezultat 81:77.

Artikulli paraprakPenti Prishtina fitoi Kupën e Kosovës
Artikulli tjetërSërish, sërish dhe sërish Ibrahimovic, United kualifikohet në çerekfinale