Antonio Conte dhe Jose Mouri ho shkëmbyen replika të ashpëra dhe në një moment u desh ndërhyrja e gjyqtarit të katërt për t’u siguruar që zënka do të mbetej vetëm në kuadrin e fjalëve dhe nga imazhet që qarkullojnë, kuptohet qartë që askush nuk do të donte të ishte në vendin e gjyqtarit.

E gjithë kjo ndodhi pas një dueli të ashpër në fushë, që shtyri të dy trajnerët të bëhëshin protagonist të përballjes së mbrëmshme që në fund ishte skuadra vendase që i’u gëzua kualifikimit pët në gjysmëfinale të FA Cup pas fitores minimale 1:0.

Për më shumë, shikojeni videon e mëposhtme:

Artikulli paraprakTifozët e Chelsea – Mourinhos: Ti nuk je më ‘special one’…Ja si u përgjigjet strategu portugez
Artikulli tjetër“No Menqa, no party…”