epa05640278 Fc Inter midfielder Ivan Perisic jubilates after scoring the 2-2 during the Italian serie A soccer match between Ac Milan and Fc Inter at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 20 November 2016. EPA/MATTEO BAZZI

Ivan Perisic në qershor mund të ndryshoj klubin. Repreznetuesin kroat e dëshiron kampioni francez Paris SG.

Francezët tash e sa muajë e përcjellin 27-vjeçarin Perisic për të cilin e famshmja France Football thotë se Paris SG nëse e transferon atë në qershot, do të ishte përforcimi më adekuat dhe më cilësor në treg.

Por, po flitet se PSG është në dyshim se kë ta sjell më herët…Perisicin apo gjermanin Julian Draxler nga Wolfsburg, mirëpo një përparësi të vogël ka roati pasi më herët gjatë kërrierës së tij kishte luajtur te Sochaux.

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here