Inter në duartë e Matia Perin. Sipas Gazzetta dello Sport, Inter është marr vesh me Genoan që ta transferojë portierin e talentuar italian për 10 milionë euro. 23-vjeçari i cili pati një lëndim disa muajsh në gjurin e këmbës do të jetë gardiani i neroaxurëve të cilët do të duhet shumë shpejt ta shesin sllovenin Samir Handanovic.

Ky i fundit ka kërkuar disa herë një skuadër që luan në Ligën e Kampionëve dhe mundësia më e madhe për të është të jetë pjesë e Manchester City.

Artikulli paraprakEuropa League, Shkëndija në “play-off”
Artikulli tjetërGomez në Milano për vizita mjekësore