Bordi ekzekutuv i drejtorëve të Barcelonës që është mbajtur këtë të hënë ka përfunduar tashmë këtë pasdite.

Presdienti Bartomeu dhe drejtorët e tij kanë filluar këtë takim të jashtëzakonshëm në orën 11 të mëngjesit, në të cilin duhej të vendoset vazhdimësia apo jo e Quique Setién në pankinë, zëvendësimi i mundshëm me Ronald Koeman dhe procesi zgjedhor, përcjell Korneri.net

Tani Barcelona pritet të lëshojë një deklaratë zyrtare për vendimet e marra në këtë takim në të cilin disa menaxherë kanë marrë pjesë personalisht dhe të tjerët në mënyrë elektronike. Pas largimit, disa nga menaxherët e pranishëm në takimin që u zhvillua në Camp Nou kanë treguar zemërimin e tyre për situatën që po kalon njësia ekonomike, shumë ankesa të marra dhe madje disa ofendime nga fansat që i janë afruar stadiumit.

Në këtë takim, u analizua gjithçka që kishte ndodhur ditët e fundit, por, mbi të gjitha, u vu në tryezë se cilat vendime duhet të merren menjëherë përballë krizës globale të njësisë. Pika e parë që duhet diskutuar ishte ndryshimi i trajnerit. Me konfirmimin e shkarkimit të Quique Setién, Ronald Koeman duket se është i zgjedhuri për sezonin e ardhshëm. Krejt në fund u diskutua edhe për Éric Abidal, sekretarin teknik të ekipit të parë, i cili e ka pak të garantuar punën e tij te Barça. /Korneri.net

Artikulli paraprakParalajmërimi i Kloppit: Pas Liverpoolit, një vit pushim, pastaj …
Artikulli tjetërIgor Tudor kthehet te Juventusi