Në mbrëmjen e sontme u zhvilluan ndeshjet e xhiros së fundit në kampionatit turk, e cila përfundimisht do të mbyllet nesër me ndeshjen Basaksehir tashmë kampion ndaj Kasimpasa.

Nga ana tjetër, Besiktas doli në fushë sonte, duke fituar 3-0 në Genclerbirligi për të fituar vendin e tretë në Evropë, së bashku me Trabznosporin e dytë dhe Sivasspor të katërt. Jashtë garave evropiane mbetën Fenerbahce dhe Galatasaray. Nga elita u larguan Kayserispor, Ankaragucu dhe Yeni Malatyaspor.

Super Liga, xhiro 34
Antalyaspor-Galatasaray 2-2
Denizlispor-Ankaragucu 0-1
Fenerbahce-Rizespor 3-1
Genclerbirligi-Besiktas 0-3
Goztepe-Sivasspor 2-1
Kayserispor-Trabzonspor 1-1
Konyaspor-Alanyaspor 2-3
Yeni Malatyaspor-Gaziantep 0-1

26/07 Kasimpasa-Basaksehir

Klasifikimi: Basaksehir 69*, Trabznospor 65, Besiktas 62, Sivasspor 60, Alanyaspor 57, Galatasaray 56, Fenerbahce 53, Gazientep 46, Antalyaspor 45, Goztepe 42, Kasimpasa 40*, Genclerbirligi 36, Konyaspor 36, Denizlispor 35, Rizespor 35, Yeni Malatyaspor 32, Kayserispor 32, Ankaragucu 32.

*një ndeshje më pak

Verdikti final:
Kampion: Basaksehir
Champions League: Basaksehir, Trabznospor,
Europa League: Besikas, Sivasspor.
U larguan nga elita: Kayserispor, Ankaragucu e Yeni Malatyaspor.

Artikulli paraprakTop Guidelines Of Lithuanian Wife
Artikulli tjetërCroustilles incorporées aux temperature ranges de collecte, tombe una nouveau adorable bras