Kur Juventusi nis diçka, vështirë se nuk ia del, e sidomos tani kur buxheti i klubit është shumë më i pasur se në vitet e kaluara dhe me këtë ritëm sip o shkoj kampioni aktual italian, pas disa viteve të arshsme do të jetë në gjendje ta tyransferojë çdo futbollistë në botë.

Kështu, mesfushori belg Axel Witsel mund të konsiderohet si anëtari tjetër i ri i Juventusit. Ai gjatë ditës do të udhëtojë në Torino pët vizitat mjekësore, kurse për kartonin e tij gjiganti italian do të paguaj 18+3 milionë bonuse.

Edhe Cuadrado do të huazohet te Juventusi që me këta futbollistë, e mbyll afatin e verës.

Artikulli paraprakNasri tregon ku dëshiron të luajë
Artikulli tjetërEkskluzive: Trepça transferon edhe një kroat