Ashtu siç priteje dhe ndodhi. Luciano Spalletti menjëherë pasi dha dorëheqje nga posti i trajnerit te Roma, ardhmëria e tij lidhje me Interit dhe shumë shpejt u arrit marrëveshja dypalëshe. Spalletti është dakorduar që të nënshkruaj kontratë 2-vjeçare, shkruan Korneri.net.  Kurse zyrtarisht do të ulet në tavolinë për ta vënë gishtin në letër ditëve të ardhshme.
Menjëherë pas tij zyrtarët e klubit do të nisin fushatën e eger dhe të shpejtë për transferimin e futbollistëve cilësor, sepse Inter nuk guxon të dështoi sërish edhe vitin tjetër. /Korneri.net

Artikulli paraprakRonaldo i motivuar: Finalja e sontme do të jetë magjike, por për Juventusin tragjike….
Artikulli tjetërHistori: Vllaznia e Pozharanit në Vala Superligë, Ferizaj bie nga elita