Barcelona do të vazhdoj punën për transferimin e mesfushori të Schalkes, Leon Goretzka.

Robert Fernández, sekretar teknik i Barcelonës, e ka vëzhguar lojtarin në ndeshjen mes Schalkes dhe Leipzigut dhe ka vendosur që ta transferoj 22 vjeçarin.

Goretzka ka kontratë me klubin nga Bundesliga deri në vitin 2018, derisa Barcelona do të tentoj që lojtarin ta transferoj pa shpenzuar asnjë cent.

Artikulli paraprakJo vetëm Cutrone, ja talentet më të dalluar këtë sezon
Artikulli tjetërKatastrofë për Juventusin, dëmtohet një tjetër lojtar kryesor