Gazmend Sinanin i bashkëkohet KB Rahovecit

KB Rahoveci ka kenqësin që të prezantoi përfërcimin e ri të skuadrës sonë, Gazmend Sinanin i cili është bashkuar këto ditë klubit në stërvitje dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës të premten ndaj Pejës. Sinani në bazë të marrveshjes do të jetë pjesë e klubit tonë për 4 ndeshjet e mbetura të këtij gjysëm sezoni ndaj Pejës, Kerasan Prishtina, Trepces dhe Sigal Prishtinës.

Sinani 26 vjecar është i gajtë 205 cm luan në pozitë qendër, ndërsa i bashkohët Rahovecit si basketbollist i lirë. Ai ka qenë pjesë e skuadrave të Bashkimit e Sigal Prishtinës, ndërsa po ashtu në disa ndeshje ka veshur edhe fanellën e përfaqësuesës së Kosovës. MIRE SE VJEN GAZMEND

KB Rahoveci

Artikulli paraprakPo i përshëndet! A e dini pse?
Artikulli tjetërKomisioni i garave mori këtë vendim për Drenicën