Përforcimi brazilian i Skënderbeut i ardhur nga Kosova, Sergio Junior, ka folur për ditët e tij të para në Shqipëri me skuadrën kampione dhe ka treguar përshtypjet e tij.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Ditët e para kanë qënë shumë pozitive për mua dhe po përshtatem më së miri me skaudrën. Qyteti i Korçës më ka pëlqyer shumë dhe njerëzit janë treguar mjaft të dashur. E dija që po vija në një ekip kampion, por nuk prisja të gjeja një skaudër të një niveli kaq të lartë. Skënderbeu është vërtet një ekip europian dhe do të jap maksimumin të tregoj veten time këtu. Diferencat mes nivelit të futbollit në Shqipëri dhe atij në Kosovë janë shumë të mëdha”, ka thënë Junior.

Artikulli paraprakA është ky njeriu me punën më të mërzitshme në Lojërat Olimpike
Artikulli tjetërZyrtare: Manchester City godet fuqishëm në merkato