Presidenti i Realit, Florentino Perez, shkoi personalisht në Shangai dhe bindi Sergio Ramos të qëndrojë te Real Madrid.

Me kontratën e re deri në vitin 2020, qendërmbrojtësi do të marrë 9 milionë euro në sezon.

Por Real Madrid ka konfirmuar se po mendon që të zgjas edhe një sezon kontratën me mbrojtësin madrilen deri në vitin 2021.

Ramos ka qenë lojtar vendimtar në sezonet e fundit për Realin me golat që shënuar em kokë nëminutat e fundit të ndeeshjes.

Artikulli paraprakLazio – Etrit Berisha, ky është lajmi i fundit….
Artikulli tjetërRanieri për mediat italiane: Barcelona si Interi, ç’do e mirë ka një fund….