Për më pak se 20 minuta në Lubljane do të nis ndeshja e parë historike e përfaqësueses së Kosovës në basketboll kundër Sllovenisë në një grup ku janë edhe Bullgaria dhe Ukraina.

Sapo doli formacioni i Kosovës ku në listën prej 12 lojtarëve, ku mungojnë Semir Zekiqi dhe Shawn Jones i cili është rikthyer në shtëpi.

  1. Azemi, 5.Doellman, 6.Ahmetbashic, 7.Kaqaniku, 8.Veseli, 9. G Rugova, 11.Berisha, 12.Hajrizi, 15.Sinani, 23.Sina, 35.F Rugova, 55.Mekaj
Artikulli paraprakLajmi i fundit: Gëzim Morina përfshihet në formacionin e Sllovenisë
Artikulli tjetërZyrtare: Rikthehet te Chelsea