Pepe ishte protagonist i derbit lokal kundër Atl.Madrid. qendërmbrojtësi portugez ka shënuar golin e epërsisë për mbretërit, por ai doli të jetë i pavlefshëm pasi në minutat e fundit Antoine Griezmann shënoi për rezultatin final.
Megjithatë, pjesa e keqe e kësaj dneshje për të erdhi më vonë kur në tentim për ta larguar topin, u qëllua ma dashje me bashkëlojtarin e tij Toni Kroos, shkruan Korneri.net.

Menjëherë Pepe u ankua në lëndim dhe u desht të largohej nga loja dhe pasi ka shkuar direkt në spitalin “Universitario Santias La Moraleja”, është konstatuar se ka thyer dy brinjë.
Ai ka ëpsuar frakturë në brinjët 7 dhe 8 në anën e majtë dhe për të stinori ka përfunduar me shumë gjasë, mëson Korneri.net.

Artikulli paraprakNeymar rrezikon paraqitjen në “El Clasico”
Artikulli tjetërTrajneri i Malaga-s bën “hajgare” me Barcelonën