Pas Dani Alves në momentin e fundit e ndryshoi mendimin dhe në vend se t’i bashkohet Pep Gurdiolas te Manchester City, ai e ktheu drejtimin për të shkuar te Paris SG, që p[ër strategun spanjoll ishte një tradhëti e madhe e brazilianit, shkruan Korneri.net.

Por, i nërvozuari Gaurdiola shumë shpejt gjeti zëvendësuesin e tij pasi po i ofron klubin anglez Southampton 35 milionë euro për mbrojtësin Ryan Bertrand.
Ndërkohë, City sërish këtyre ditëve do të aktualizoi transferimin e Kyle Walker nga Tottenham, por Spurs për reprezentuesin anglez kërkon të pamundurat 55 milionë euro, që për City është shumë. Southampton ka thënë se gjatë kësaj vere nuk do të shet shumë, por në rast se City i ofron 40 milionë euro, atëherë marrëveshja do të finalizohet menjëherë. /Korneri.net

Artikulli paraprakRoma në bisedime me Leicester City
Artikulli tjetërLacazette e nisi me gol, Arsenali fitoi ndaj Sydney (Video-golat)