MANCHESTER, ENGLAND - SEPTEMBER 14: Thorgan Hazard of Borussia Moenchengladbach holds off Aleksander Kolorov of Manchester City during the UEFA Champions League match between Manchester City FC and VfL Borussia Moenchengladbach at Etihad Stadium on September 14, 2016 in Manchester, England. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

Pep Guardiola duket se është dashuruar pas futbolistëve në Bundesliga. Trajneri i ri i Manchester City, pasi ka përfunduar me sukses transferimin e Ilkay Gundogan e Leroy Sane nga skuadrat elitare gjermane, shikimin e ka hedhur sërish nga Bundesliga. Pep qysh tani ka filluar të mendoj për afatin e ardhshëm kalimtar, teksa shikimin e ka hedhur pikërishtë te rivali i tij në Champions, të cilin e deklasoi 4-0 ditë më parë Borussia Monchengladbach. Sipas shtypit gjerman Guardiola pëlqen lojtarët kryesor të këtij ekipi sikurse Mahmmoud Dahoud, Thorgan Hazard (vëllai i Edenit) dhe Andreas Christensen.

Artikulli paraprakReal Madridit i largohet një tjetër ‘yll’, ja destinacioni i ardhshëm
Artikulli tjetërLajmi i fundit/ Tronditet Inter, De Boer drejt shkarkimit