Vjen një lajm interesant nga Anglia.

Kur u paralajmërua se Milan ishte gati të nënshkruar me Ismael Bennacer, vetëm pak ditë pasi transferoi shokun  e tij të skuadrës Rade Krunic, shumë tifozë ngritën shqetësimet e tyre për gjykimin apo vendimin që Milan mori, përcjell Korneri.net

Disa ditë më vonë, mesfushori defanziv 22-vjeçar e fitoi Kupën e Afrikës dhe u shpall lojtari më i mirë i turneut. Pas një fillimi të ngadaltë nën Marco Giampaolo, Bennacer do të shpërthejë me Stefano Pioli duke çimentuar veten si mesfushori më i mirë i Milan këtë sezon.  Shfaqjet e tij të mira nuk kanë kaluar pa u vënë re, pasi shumë klube mbajnë  sytë tek ai.

Njëri prej tyre është erdhe trajneri i Man.City, Pep Guardiola që është i gatshëm të sfidojë PSG për shërbimet e mesfushorit shumë cilësorë.

Një tjetër intuitë personale e Paolo Maldinit, Bennacer u ble për 16 milionë euro dhe vlera e tij aktuale e tregut është rreth 30 milionë. Një shifër që një numër klubesh janë të gatshëm ta shpenzojnë  me Manchester City mbi të gjithë.

PSG ishin klubi i parë që u interesua  për Ismael Bennacer. Ish-drejtori sportiv i Milanit Leonardo, pati një kontakt me agjentin e mesfushorit algjerian në prill. PSG thuhet se po ofron 30 milionë për Bennacer, një shifër që së shpejti mund të përputhet nga Manchester Cityt i Pep Guardiolas.

FootMercato raporton se Benancer është shënjestra kryesore e “citizens”. Gjigantët anglezë po kërkojnë të përmirësojnë mesfushorin e tyre gjatë verës dhe reprezentuesi algjerian është në listën e Pep Guardiolas. Sidoqoftë, dënimi  i tyre dy vjeçar nga Liga e Kampionëve mund të jetë një pengesë e madhe në transferime të ëmdha për këto dy vite në rast se TAS, e kthen përgjigjen negative gjatë kësaj jave. /Korneri.net

Artikulli paraprakEdhe Llapi e përfundoi stërvitjen e parë grupore
Artikulli tjetërMenaxheri i Neymar tregon se si ylli brazilian ka mundur të ishte i Real Madridit