Reportet e fundit nga Spanja thonë se Manchester City, është duke punuar dhe shqyrtuar mundësinë që të sjell në Etihad mesfushorin spanjoll të Barcelonës.

Sergio Busquets gjithmonë ka qenjë njëri prej futbollistëve më të dashur të Pep Guardiolas, pasi ai ke qenë ura lidhëse në mes mbrojtjes, mesfushës dhe sulmit te Barcelona, andaj njeriu i parë i “citizens” po mundohet ta sjell reprezentursin spanjoll edhe në Angli.
Nuk është lehtë asnjëherë që dikush të transferoj lojtarë nga Camp Nou, nëse Barcelona nuk e sheh të arsyeshme largimin, por Guardiola mendon dhe është i bundur se Busquets do të kalonte me dëshirë te City edhe për faktin se 29-vjeçari ka dhënë maksimumin dhe ka fituar gjithçka te Barcelona. /Korneri.net

Artikulli paraprakI burgosuri te Leicester i ofrohet Barcelonës!
Artikulli tjetërUnited –Perisic, ende nuk ka vdek marrëveshja!