Nëse është për t’i besuar mediave britanike, atëherë Jose Mourinho dhe Pep Guardiola janë në garë për shërbimet e supersulmuesit të Barcelonës, uruguaijanin Luis Suarez. Barcelona është e ftohtë në këto shkrime dhe lajmeve që vijnë nga Ishulli, pasi ka shumë arsye që nuk mërzitet se çfarë thonë anglezët, që si arsyetim kapën për shkak të investimeve që po bëhet në stadiumin Camp Nou, derisa blaugranëve i uhen paratë pasi Suarez shumë shpejt do t’i mbush 30 vjet, dhe do të ishte rasti i fundit të fitojnë shumë nga shitja e tij.

Pse dy skuadrat nga Manchester e kërkojnë lojrtarin është se “dhomqi” ka shënuar 94 gola në 109 paraqitje në fanellën e Barcelonës, ndërsa tifozët e Liverpool e mbajnë ende në mend në stonrin e tij të fundit në Premier League, pasi kishte shënuar 31 gola dhe 21 asistime.

 

Artikulli paraprakMilan përforcohet nga Leverkusen
Artikulli tjetërBayern sigurtë, por Leipzig nuk i ndahet, Mehmedi shënoi sërish