Nuk ka fitues në kryeqytet.

Prishtina dhe Drita barazuan 1-1 në ndeshjen e fundit të vitit 2020, dhe pa dyshim se më të kënaqur me këtë rezultat ishin mysafirët që arritën të merrnin pikë pesë minuta para fundit, shkruan Korneri.net

Ishte derbi që vendoset çuditërisht nga penalltitë, që pak kush ka mundur ta priste, por edhe gjuajtjet më të rënda në futboll janë pjesë të lojës.

Prishtina shënoi e para përmes Besnik Krasniqit, mdërsa barazoi Fidan Gërbeshi.

Me këtë barazim renditja tabelare pas pjesës vjeshtore duket kështu:

Artikulli paraprakLeao hyri në histori të futbollit italian, goli më i shpejtë ndonjëherë
Artikulli tjetërAlarmi i kuq u ndez tani, Arsenali po rrezikon largimin nga elita