Peja sonte ka pësuar disfatë me rezultat 77-67 nga Kozhuvi në Gjevgjeli, por që u kualifikua falë fitores në ndeshjen e parë në “Karagaç” me 17 pikë epërsi, duke kaluar në gjysmëfinale të Balkan League.

Me plus shtatë pikë nga të dyja ndeshjet KB Peja arrin gjysmëfinalen, ku përballë do ta ketë Kumanovën.

Koshashënuesit më të mirë te Peja sonte ishin Billie 20 dhe Rundles 14, kurse te skuadra vendase u dalluan Krstovski 20 dhe McNeil 19 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakBonucci flet për konfliktin me Alegrin
Artikulli tjetërMan. City konfirmon amatorizmin në Champions League! Yjet e reja të Monacos turpërojnë “sheikët”