Ashti siç pritej edhe ndodhi.

Pas një drame të madhe basketbollistike, KB Peja pas ndeshjes së pestë dhe të fundit në palestrën “Minatori”, shënoi fitore me rezultat 91:93, dhe atë pas një vazhdimi prej pesë minutash, pasi koha e rregullt e ndeshjes u mbyll 77:77, shkruan Korneri.net

Në asnjë moment nuk dihet se kush do të fitonte në fund, pasi pothuajse tërë ndeshja ishte e barabartë, me disa epërsi të lehta në rezultat, të cilat shpejt shkriheshin nga skuadrat respektive.

Kështu ishte pas kohës së rregullt të ndeshjes, dhe vazhdimet përcaktuan titullin kampion.

Në këtë pesë minutësh, më të mirë dolën të jenë mysafirët që mund t’i fallen pikëve vendimtare të Marwin Jefferson që shënoi pikët e fitores me tabelë, edhe pse kishin mbetur vetëm edhe 0.03 deri në fund, që ishte e pamundur të ndryshonte dikush nga Trepça rezultatin në favorin e tyre.

Më efikasit te Peja ishin, David Joseph me 21 pikë, Bradlye Waldow me 20 dhe Jaleln Tate me 16 pikë të shënuara, kurse të Trepça u dalluan Drilon Hajrizi me 21 pikë, Will Daniells me 17 dhe Mikael Tmusic me 15 pikë.

Ishte ky titulli i  7-të, i Pejës në elitën e basketbollit kosovarë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë hap më pranë Champions, Newcastle mposht Brighton
Artikulli tjetërMourinho e dërgon Romën në finalen e dytë, këtë herë Europa League