Peja ka fituar ndaj Teodos në xhiron e fundit të Grupit D në Ligën Ballkanike për të siguruar takimin me Kozhuvin në çerekfinale.

Pejanët udhëhoqën në ndeshje që nga fillimi dhe në fund triumfuan me rezultat 75:70.

Tani klubi kosovar në çerekfinale do të takohet me Kozhuvin, në ndeshje që pritet të zhvillohet javën e ardhshme.

Artikulli paraprakZyrtare: Chelsea rinovon me të “rilindurin” nga Antonio Conte
Artikulli tjetërLajm katastrofal për tifozët e Milanit: Zhduken dy ortakë, shitja e klubit kthehet në barcaletë