Peja ka fituar ndeshjen dramatike për të barazuar në 2:2 rezultatin në serinë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Të dielën në “Karagaçin” e stërmbushur, Peja fitoi me rezultat 87:83.

Kështu skuadra kampione përcaktohet në ndeshjen e pestë që do të luhet të enjten në Mitrovicë. Deri më tani skuadrat vendase i kanë fituar të gjitha ndeshjet.

Ndeshja e së dielës ishte shumë interesante dhe e hapur deri në aksionin e fundit.

Artikulli paraprakBrighton ia bëri “bajat” Arsenalit, Man.City 99% kampion i Anglisë
Artikulli tjetërLotë në sytë e tij, lëndohet sërish Paul Pogba