Kb Peja e ka fituar ndeshjen e mbetur të Superligës ndaj Bashkimit me rezultat 62:60, në një ndeshje dramatike nga fillimi e deri në fund.

Koshashënuesit më të mirë të Peja ishinin Dahlman 22, Veseli 14 dhe Mekaj 12, kurse te Bashkimi u dalluan Sinani 20 dhe Locke 17 pikë të realizuara.

Duhet theksuar se kjo ndeshje ishte në program të xhvillohej më herët, mirëpo ishte shtyrë pas impenjimit të këtyre dy skuadrave në Balkan League.

Artikulli paraprakNjë Evropë e tërë pas rezervistit të Real Madrid! Vërshim ofertash nga Premier League dhe Serie A…..
Artikulli tjetërFOTO/ Zbulohen mesazhet e Moratët dhe Zazas para ndeshjes. Ja çfarë flasin në ‘Whats up’