Luan që nga viti 2005, dhe pothuajse në fund të karrierës i ndodh diçka që nuk pritej.

Pedro Rodriguez, anëtari i skuadrës italiane Roma, dhe ish-lojtari i Barcelonas dhe Chelsea,  në ndeshje ndaj Sassuolos është ndëshkuar me karton të kuq (dy të verdhë), shkruan Korneri.net

Sipas statistikave që morëm nga të gjitha ndeshjet e tij të luajtura në klubet e lartpërmendura, doli se Pedro për herë të parë në karrierën e tij përjashtohet nga loja, pra ishte kartoni i parë i kuq pas më shumë se 500 ndeshjeve të zhvilluara deri tash. /Korneri.net

Artikulli paraprakGarë e madhe në Bahrein, Mercedes përjetoi debakël
Artikulli tjetërFundamental Aspects For What Is The Purpose Of A Response To Literature Essay – Updated