Pa vetëm dy viteve të kaluara te West Ham United, reprezentuesi francez Dimitri Payet kthehet prej nga ka ardh, te Marseille bëjnë të ditur mediat britanike dhe franceze.

I rebeluari Payet i cili një kohë të gjatë nuk luan te skuadra londineze pasi refuzoi ta vazhdoj karrierën aty, u desht që në këtë afat kalimtar të gjej skuadër të re, por do të jetë ajo e vjetra e cila e ktheu për 30 milionë euro.

Artikulli paraprakZyrtare: Mainz transferon sulmuesin Krkic
Artikulli tjetërNuk ka si në La Liga, spektakli në Villamarin pa fitues