Ku ka tifozë maqedonas (sllav) nëpër stadium të futbollit aty nuk mud të mos ketë provokime.

Këtë e bënë edhe tifozët e paktë maqedonas që kishin udhëtuar në “Loro Boriqi” për ndeshjen kualfikuese Shqipëri-Maqedoni, pasi ata disa herë ngritën tre gishtërinjë si shenjë e simboleve “çetnike”, e që nuk ka tëbë fare me maqedonë që as vet nuk e dinë se çfarë populli janë në realitet.

Kjo iritojë tej mase tifozët shqiptarë sidomos ata nga Kosova që disa herë i gjuajtën m mjete pirotektike, por policia vendore nuk kishte lejuar ndonjë përballje fizike të tifozëve.

Ndeshja Shqipëri-Maqedoni u ndërpre për shkak të motit shumë të ligë dhe shiut të madh, për të vazhduar sot gjatë ditës pranë rezultatit 1-1.

Artikulli paraprakZyrtare: 15 minutat e fundit luhen të martën nga ora 14:00
Artikulli tjetërFesta mungoj nëpër rrugët e qyteteve, Backe u befasua me Kosovën