Ndeshja Sevilia-Real Madrid edhe kësaj radhe ishte me plot tensione, dhe pre e fyerjeve ishte Sergio Ramos, që në të kaluarën ka veshur fanellën e Sevilias.

Pas ndeshjes, i pakënaqur me tifozët që i bërën shumë fyerje, Ramos i është afruar trajnerit të Sevilias, Jorge Sampaoli.

“Le të jetojnë gjatë njerëzit që kanë t***. Ju jeni njëri nga ata”, janë fjalët që Ramos ia tha në vesh trajnerit së Sevilias.

Artikulli paraprakSuperndeshje, Inter në çerekfinale vetëm pas vazhdimeve
Artikulli tjetërFranca deklasoi Rusinë, Gjermania dhe Kroacia me pikë të njëjta