Katër ndeshje vetëm katër gola në pasditën e sotme në Premier League.
Vetëm Huddersfield shënoi fitore minimale në shtëpi ndaj WBA, pasi të tri ndeshjet tjera përfunduan 0:1, duke qenë një xhiro e skuadrave mysafire.
Newcastle humbi nga Bournemouth, Southampton nga Burnley, dhe Swansea nga Brighton.
Sidomos Swansea po rrezikon shumë tash pa kësaj humbje pasi pikërisht shtë në zonën e kuqe. /Korneri.net

Artikulli paraprakItalia publikon listën, 27 futbollistë për të siguruar botërorin
Artikulli tjetërFitore në sekondat e fundit