Stoke City dhe Hull City do të përballen nga ora 16:00 në kuadër të xhiros së 32-të të Premierligës, kurse Xherdan Shaqiri pritet të luajë nga minua e parë për Stoke Ctyn pas gati tre muajve
Tabloidi britanik, The Guardioan, ka publikuar foracionet e mundshme të të dy skuadrave.

Në këtë takim, për Stoke Cityn nga minuta e parë pritet të luajë Xherdan Shaqiri, i cili për tre muaj ka vuajtur nga një lenim në puplin e kombes.
Kështu, pas gati tre muajve ylli i Zvicrës pritet të luajë nga minua e parë për Stoke Ctyn.

Artikulli paraprakGolat e Milanos ndaj Interit
Artikulli tjetërMediat italiane zbulojnë objektivin e parë të Juventusit