Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Champions Leagues ku goglat kanë përcaktuar fatin e 16 skuadrave që do të përballen në fazën me eliminim direkt.

Pas shortit është janë vendosur zyrtarisht edhe datat e zhvillimit të ndeshjeve të cilat do të luhen më 14/15 dhe 21/22 shkurt ndërsa ato të kthimit luhen më 7/8 dhe 14/15 Mars.

Pa dyshim përballjet më interesante do të jenë: Arsenal-Bajerni i Mynihut dhe Barcelona-PSG.

Fati i ka buzëqeshur Juventusit dhe Manchester Cityt të cilat respektivisht do të luajë kundër Portos dhe Monakos.

Artikulli paraprakZbulohet misteri, ja kush e fiton “Topin e Artë”
Artikulli tjetërTodorov mund të largohet nga Peja