Sipas raporteve të mediave italiane, trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka marr një lajm mjaftë të mirë nga stafi mjekësor i skuadrës përpara ndeshjes ndaj Juventusit Juventusit, shkruan “Korneri.net”.

Bëhet e ditur se pas një muaji munges përshkak të lëndimit është i gatshëm të luajë Ignazio Abate, i cili ka sanuar lëndimin./Korneri.net.

Artikulli paraprakMeksikë, Bottas dhe Hamilton dominojnë provat e para të lira
Artikulli tjetërRevolucion te Torino, gjithçka fillon nga Andrea Belotti!