Ka muaj që mediat italiane spekulojnë për një interesim të Milanit për këmbëshpejtin e Lazios, Keita Balde Diao, i cili është një nga pikat më të forta te skuadra kryeqytetase, mirëpo në garë për të ka hyrë tashmë një tjetër skuadër e madhe italiane.

Lëndimi i rënd i Marko Pjaca, dukët që ka shtyrë Juventusit të gjejë zëvendësuesin e tij, i cili do të transferohej në Torino menjëherë pas hapjes zyrtare të merkatos verore dhe është pikërisht Keita Balde Diao që ka hyrë në listën e zyrtarëve të liderit dhe kampionit aktual në Serie A si pasues i kroatit.

Artikulli paraprakBayern me ofertë bombastike për yllin e Atletico Madrid, nuk është Griezmann….
Artikulli tjetërHolanda e zgjidh problemin me stolin! Timonier bëhet ish-trajneri i gjigantëve evropian?