Trajneri i skuadrës kineze të Tianjin Quanjian, Fabio Cannavaro, vazhdon ti kërkojnë sulmuesit më të mirë futbollin italian aktualisht.

Pas Kalinic dhe Bacca, cak i Tianjin Quanjian tani është sulmuesi belg i Napolit, Dries Mertens, i cili është duke shkëlqyer në Serie A këtë edicion.

Mertens dhe Napoli që disa javë janë duke diskutuar kontratën e re, mirëpo milionat kinez mund të “frikësojnë” skuadrën nga San Paolo, kështu që bisedimet për rinovimin e kontratës mund të marrin kahje tjetër.

Artikulli paraprakLegjenda nuk do të luajë më për Romën, nuk dihet akoma nëse….
Artikulli tjetërGriezmann drejt largimit, Atletico Madrid etiketon pasuesin e tij…