Enis Alushi është shprehur i mllefosur pas humbjës së lartë ndaj Turqisë, në “Loro Boriçi”. Mesfushoi i Kosovës, pas ndeshjës ka fajësuar repartin defanziv të skuadrës, derisa ka pohuar se skuadra sonte luajti pa zemër.

“Në momentet më të rëndësishme nuk kemi qenë të organizuar mirë dhe nuk kemi tregu angazhim të duhur për t’u mbrojtur. Nuk kemi luajtur me zemër, nuk kemi qenë të angazhuar dhe të organizuar”, tha Alushi pas ndeshjes.

Artikulli paraprakMilan lanson “bombën” e radhës: Arrin marrëveshje me këtë sulmues të jashtëzakonshëm, nesër vizitat mjekësore [FOTO]
Artikulli tjetërUjkani tregon arsyen e humbjës