Napoli e fitoi ndeshjen spektakolare 4-2 ndaj Milanos në shtëpi, dhe menjëherë më pas presidneti Aurelio De Laurentis u ka bërë edhe një dhuratë tifozëve të vet si dhe trajnerit Sarri.

Talenti i madh kroat Marko Rog është anëtari më i ri i Napolit, pasi klubi italian pagoj për anëtarin e Dinamo Zagreb 15 milionë euro.

Lojtari i cili ishte present në San Paolo dhe u nda shumë i kënaqur me lojën e treguar në përgjithësi, do të përfitojë nga 1.3 milionë euro në vit.

 

Artikulli paraprakReali sërish me dy gola e fitoi ndeshjen
Artikulli tjetërEdhe Maradona festoj “pokerin” e Napolit