Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj zhvilloi një ndeshje mjaft pozitive kundër Maqedonisë.

Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Mavraj ka shkruar se kjo fitore është për Shkupin dhe Tetovën dhe të gjitha trojet shqiptare.

Kuqezinjtë e De Biasit arritën të fitonin 1-0 ndaj Maqedonisë duke marrë në këtë mënyrë fitoren e parë në kualifikueset të Botërorit ‘Rusi 2018’.

Screenshot_15-4

Artikulli paraprakTash e tutje Milan si dikur! Nënshkruhet marrëveshja, paratë po vijnë
Artikulli tjetërNotat e kuqezinjve në Shqipëri – Maqedoni 2-1