Milani nuk po njeh limite në merkato pasi kërkon suksesin jo vetëm në Itali por edhe në arenën ndërkombëtare.

Brenda 24 orëve Milani raportohet se do të bëjë dy goditje të mëdha në merkato. Bëhet fjalë për zyrtarizimin e Leonardo Bonuccit dhe nisjen e negociatave me sulmuesin e Torinos, Andrea Belotti.

Sipas burimeve të “Sky Sport Italia”, Milani ditët e fundit ka shtuar interesimin për Belottin që pritet të jetë “qershia mbi tortë” e kësaj merkatoje të bujshme.

Kujtojmë që Belotti ka oferta edhe nga Manchester United dhe Chelsea, por kalimi në “San Siro” është një destinacioni më mundshëm.

Milani deri më tani ka transferuar tetë lojtarë: Antonio Donnarumma, Mateo Musacchio, Andrea Contin, Andre Silvan, Hakan Calhanoglun, Ricardo Rodriguezn, Fabio Borini dhe Franck Kessien.

Artikulli paraprak3 alternativat e Juventusit për ta zëvendësuar Bonuccin
Artikulli tjetërBonucci u përshendet me shokët e tij në Vinovo, gjatë ditës në Milano për vizita mjekësore