Spal players celebrate at the end of their Serie B soccer match against Ternana, at the Libero Liberati stadium in Terni, Italy, Saturday, May 13, 2017. Ferrara-based club Spal has been promoted back into Serie A after a 49-year absence. Serie B leader Spal secured the celebration despite losing at Terni 2-1 on Saturday, because third-place Frosinone also lost at Benevento. Spal, which stands for Societa Polisportiva Ars et Labor, last competed in the top division in 1968. (Pianetafoto/ANSA via AP)

Skuadra modeste italiane Spal, edicionin e ri do të bëjë gara në Serie A.

Ky klub së fundmi herë luajti në nivelin më të lartë të futbollit në Itali në vitin 1968.

Spal është mposhtur nga Ternane 1:2, por pavarësisht kësaj ka siguruar vendin e vet në Serie A, duke iu falënderuar humbjes së Frosinones, e cila nuk mundi të arrijë pozitën e parë dhe 75 pikët e grumbulluara nga Spal./Korneri.net

Artikulli paraprakAncelotti e “gozhdoi” në bankë, lajmet e fundit e bëjnë Juventusin të buzëqesh
Artikulli tjetërKëta janë futbollistët që do të largohen nga Man.City